czwartek, 26, kwiecień 2018 09:37
Vinaora Nivo Slider

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (26 listopada 2017 r.)

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA
26 listopada 2017 r.

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa, w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.

2. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata po Mszy świętej o godz. 1130 wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiaj ostatni dzień renowacji Misji. O godz. 1500 Godzina Miłosierdzia. Podczas wieczornej Mszy św. o godz. 1800 poświecenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i rozpoczęcie nawiedzenia w rodzinach naszej Parafii. Zapraszam mieszkańców Bobrowca do przejęcie obrazu.

3. W pierwszy  piątek Msze św. o  godz. 700 – 900 i 1600. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 730  nasze osobiste i wspólnotowe intencje przedstawimy Niepokalanemu Sercu Maryi podczas pierwszosobotniego nabożeństwa.

4. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni przez udział w odnowieniu misji , pojednani z Bogiem w sakramencie pokuty i odpowiednio duchowo nastawieni.

5. W dzisiejszym miesięczniku „ Mały Gość Niedzielny” dodatek:  lampion adwentowy. Zachęcam do lektury tygodników  „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

6. Wszystkie osoby, które są zdecydowane wziąć udział w  pielgrzymce  do Ziemi Świętej w dniach 27 czerwca do 4 lipca 2018 roku zapraszam na spotkanie do sali katechetycznej na plebani  w niedzielę 3 grudnia po Mszy św. o godz. 900. Proszę przynieść paszporty.

7. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.