Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

2.png6.png7.png3.png0.png9.png
Dzisiaj210
Wczoraj186
Ostatni tydzień1164
Ostatni miesiąc3413
Wszystkie267309

4
odwiedzających na stronie

sobota, 17, listopad 2018 20:09

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (5 listopada 2017 r.)

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
5 listopada 2017 r.

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. Tworzymy „wspólnotę świętych” – communio sanctorum, to znaczy nadprzyrodzone zjednoczenie Kościoła na ziemi, w czyśćcu i w niebie. Communio sanctorum zobowiązuje do wzajemnej miłości żywych i umarłych. Kiedyś wszyscy będziemy razem wielbić Pana Boga przed Jego tronem jako Kościół świętych. Pielęgnujmy depozyt naszej wiary i nadzieję na szczęśliwą wieczność. Czerpmy siły z sakramentów, ze stołu słowa Bożego, a przede wszystkim z Eucharystii, która gromadzi nas wokół ołtarza. Pamiętajmy, że każdą Mszę Świętą sprawują z nami wszyscy Aniołowie i całe zastępy świętych, choć ich nie widzimy. W centrum zawsze jest Chrystus, który gładzi grzechy świata.

2. Dzisiaj Msze św. o godz. 900, 1130 i 1800. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Taca na cele diecezji: budowę i remonty kościołów.

3. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. W każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 900 i 1130 modlimy się za zmarłych w wypominkach, które można jeszcze składać w zakrystii lub kancelarii.

4. W czwartek, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

5. W przyszłą sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Tego dnia w Diecezji Łowickiej Uroczystość św. Wiktorii głównej Patronki.

6. Na prośbę Władz Gminy Rzeczyca w naszym kościele specjalną Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie będziemy sprawowali w piątek o godz. 900. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

7. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

8. Przypominamy, że w drugie niedziele miesiąca o godz. 900 Msza św. i nauka dla dzieci I komunijnych, a w trzecie dla kandydatów do bierzmowania.

9. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: „Niedzieli” „ Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa Niedzielnego.”

10. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 27 czerwca do 4 lipca 2018 roku. Informacje na stronie internetowej i fb parafii. Zgłoszenia i wpłata zaliczki do końca listopada.

11. Zapowiedź przedślubna:

  • Kamil Krzysztof Wieteska z parafii NMP Królowej Polski w Łodzi i Paulina Agnieszka Grabowska z Gliny, parafia Rzeczyca.
  • Jan Wojciech Ścieszko z Rudnik, parafia Będków i Sylwia Julia Kobacka z Rzeczycy.

Ktokolwiek zna przeszkody kanonicze do ważnego zawarcia małżeństwa w/w zobowiązany jest powiadomić o tym miejscowego proboszcza.

12. Renowacja Misji Świętych w naszej parafii będzie w dniach od 23 do 26 listopada 2017 r.

13. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne.

14. W dniu 09.11. 2017 od godz. 800 w przychodni lekarskiej przy ul. Ks. J. Kitowicza 12 odbędą się badania usg Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, usg tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.

15. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny.

16. Zmarła ś. p. Marianna Więcławska lat 92 z Rzeczycy. Pogrzeb we wtorek o godz. 1200. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.