niedziela, 19, listopad 2017 20:34
Vinaora Nivo Slider

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (5 listopada 2017 r.)

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
5 listopada 2017 r.

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. Tworzymy „wspólnotę świętych” – communio sanctorum, to znaczy nadprzyrodzone zjednoczenie Kościoła na ziemi, w czyśćcu i w niebie. Communio sanctorum zobowiązuje do wzajemnej miłości żywych i umarłych. Kiedyś wszyscy będziemy razem wielbić Pana Boga przed Jego tronem jako Kościół świętych. Pielęgnujmy depozyt naszej wiary i nadzieję na szczęśliwą wieczność. Czerpmy siły z sakramentów, ze stołu słowa Bożego, a przede wszystkim z Eucharystii, która gromadzi nas wokół ołtarza. Pamiętajmy, że każdą Mszę Świętą sprawują z nami wszyscy Aniołowie i całe zastępy świętych, choć ich nie widzimy. W centrum zawsze jest Chrystus, który gładzi grzechy świata.

2. Dzisiaj Msze św. o godz. 900, 1130 i 1800. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Taca na cele diecezji: budowę i remonty kościołów.

3. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. W każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 900 i 1130 modlimy się za zmarłych w wypominkach, które można jeszcze składać w zakrystii lub kancelarii.

4. W czwartek, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

5. W przyszłą sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Tego dnia w Diecezji Łowickiej Uroczystość św. Wiktorii głównej Patronki.

6. Na prośbę Władz Gminy Rzeczyca w naszym kościele specjalną Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie będziemy sprawowali w piątek o godz. 900. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

7. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

8. Przypominamy, że w drugie niedziele miesiąca o godz. 900 Msza św. i nauka dla dzieci I komunijnych, a w trzecie dla kandydatów do bierzmowania.

9. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: „Niedzieli” „ Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa Niedzielnego.”

10. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 27 czerwca do 4 lipca 2018 roku. Informacje na stronie internetowej i fb parafii. Zgłoszenia i wpłata zaliczki do końca listopada.

11. Zapowiedź przedślubna:

• Kamil Krzysztof Wieteska z parafii NMP Królowej Polski w Łodzi i Paulina Agnieszka Grabowska z Gliny, parafia Rzeczyca.
  • Jan Wojciech Ścieszko z Rudnik, parafia Będków i Sylwia Julia Kobacka z Rzeczycy.

Ktokolwiek zna przeszkody kanonicze do ważnego zawarcia małżeństwa w/w zobowiązany jest powiadomić o tym miejscowego proboszcza.

12. Renowacja Misji Świętych w naszej parafii będzie w dniach od 23 do 26 listopada 2017 r.

13. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne.

14. W dniu 09.11. 2017 od godz. 800 w przychodni lekarskiej przy ul. Ks. J. Kitowicza 12 odbędą się badania usg Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, usg tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.

15. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny.

16. Zmarła ś. p. Marianna Więcławska lat 92 z Rzeczycy. Pogrzeb we wtorek o godz. 1200. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.