niedziela, 19, listopad 2017 20:44
Vinaora Nivo Slider

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (29 października 2017 r.)

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
29 października 2017 r.

1. Dziś przeżywamy 30. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia. Na różańcu możemy też wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, i to nie tylko żyjącym, ale również zmarłym.

2. W tym tygodniu, w środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku 700 i 900. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. Msza Święta na naszym cmentarzu o godz. 1200. Jeżeli będą złe warunki pogodowe to Msza św. będzie odprawiona w kościele., a o godz. 1600 na cmentarzu procesja z wypominkami.

3. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.

4. W czwartek, 2 listopada, który jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszym kościele będą sprawowane trzy Msze Święte w godz. 700, 900 i 1600. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

5. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek. Msze św. o godz. 700, 900 i 1600. Przed każdą msza św. okazja do spowiedzi. Nabożeństwo pierwszej soboty miesiące po Mszy św. o godz. 730. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty w tych dniach, zwłaszcza że z daru odpustu możemy skorzystać tylko z czystym sercem, wolnym od grzechów i wszelkich przywiązań.

6. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: „Niedzieli” „ Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa Niedzielnego.”

7. Dziękujemy za podarowane kwiaty miejscowym producentom.

8. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 27 czerwca do 4 lipca 2018 roku. Informacje na stronie internetowej i fb parafii. Zgłoszenia i wpłata zaliczki do końca listopada.

9. Zapowiedź przedślubna:

• Kamil Krzysztof Wieteska z parafii NMP Królowej Polski w Łodzi i Paulina Agnieszka Grabowska z Gliny, parafia Rzeczyca.
  • Jan Wojciech Ścieszko z Rudnik, parafia Będków i Sylwia Julia Kobacka z Rzeczycy.

Ktokolwiek zna przeszkody kanonicze do ważnego zawarcia małżeństwa w/w zobowiązany jest powiadomić o tym miejscowego proboszcza.

10. Odnowienie Misji Świętych w naszej parafii będzie w dniach od 23 do 26 listopada 2017 r.

11. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne.

12. Znicze Caritas.

13. W dniu 09.11. 2017 od godz. 800 w przychodni lekarskiej przy ul. Ks. J. Kitowicza 12 odbędą się badania usg Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, usg tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.

14. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny.

15. Zmarł ś. p. Mirosław Kurek lat 68 z Gliny. Pogrzeb jutro o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.