Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

2.png6.png7.png3.png1.png1.png
Dzisiaj212
Wczoraj186
Ostatni tydzień1166
Ostatni miesiąc3415
Wszystkie267311

5
odwiedzających na stronie

sobota, 17, listopad 2018 20:18

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (15 października 2017 r.)

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
15 października 2017 r.

1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszym kościele o godz. 1600 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła. W niedziele nabożeństwo po Sumie.

3. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie podczas Różańca.

4. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

5. Dzisiaj ofiary składane na tacę podczas Mszy św. będą przeznaczone na inwestycje parafialne. Konferencja Episkopatu Meksyku zwróciła się z prośbą o pomoc Kościoła w Polsce dla poszkodowanych trzęsieniem ziemi w Meksyku. Dzisiaj w diecezji łowickiej przed kościołami zbiórka do puszek Caritas na ten cel.

6. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: „Niedzieli” „ Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa Niedzielnego” oraz do nabycia nowego kalendarza diecezji łowickiej.

7. Dzisiaj po Mszy o godz. 900 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

8. Dziękujemy za kwiaty mieszkańcom ul. Mazowieckiej, Zielonej i Lipowej. Na najbliższą niedziele proszę mieszkańców ul. Ks. J. Kitowicza i Parkowej.

9. Zbiórka lektorów, ministrantów i kandydatów do liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o godz. 900.

10. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 27 czerwca do 4 lipca 2018 roku. Informacje na stronie internetowej i fb parafii. Zgłoszenia do końca listopada.

11. Zapowiedź przedślubna:

  • Patrycja Joanna Poliszuk z parafii Rzeczyca i Christopher Vescio z Northumberland England.

Ktokolwiek zna przeszkody kanonicze do ważnego zawarcia małżeństwa w/w zobowiązany jest powiadomić o tym miejscowego proboszcza.

12. Wizytacja biskupia naszej parafii będzie w dniach 20 i 21 maja 2018 roku.

13. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny.

14. W poniedziałek odbył się pogrzeb ś. p. Józefa Łaskiego z ul. Hubala w Rzeczycy, a w środę ś. p. Marianny Pawlak z Brzegu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.