Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

2.png6.png7.png3.png0.png9.png
Dzisiaj210
Wczoraj186
Ostatni tydzień1164
Ostatni miesiąc3413
Wszystkie267309

4
odwiedzających na stronie

sobota, 17, listopad 2018 20:10

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (8 października 2017 r.)

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
8 października 2017 r.

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 1600, a w niedzielę po Sumie.  Wszystkich parafian serdecznie zapraszam! 2. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

3. W poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową . Ten dzień na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie.

4. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Polecam życzliwości parafian tę specjalną zbiórkę do puszek.

5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę  podczas Mszy św. będą  przeznaczone   na inwestycje parafialne.

6. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: „Niedzieli” w której znajdziemy dodatek „Nowenna pompejańska”„ Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa Niedzielnego z płytą audiobookiem „Quo vadis ” cz. II oraz do  nabycia nowego kalendarza diecezji łowickiej na rok 2018.

7. Dzisiaj po Mszy o godz. 900 spotkanie dzieci I Komunijnych i ich rodziców
a kandydatów do bierzmowania w następną niedzielę o godz. 900.

8. Dziękujemy  nowożeńcom za  podarowanie kwiatów na ołtarze.  Na najbliższą niedzielę proszę o kwiaty mieszkańców ul. Mazowieckiej, Zielonej i Lipowej.

9. W piątek 13 października o godz. 1700 Nabożeństwo Fatimskie.

10. Zbiórka lektorów, ministrantów i kandydatów do liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o godz. 900.

11. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 27 czerwca do 4 lipca 2018 roku. Informacje na stronie internetowej i fb parafii.

12. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny.

13. W sobotę odbył się pogrzeb  ś. p.  Marka Jadczaka z Zawad.  Pogrzeb zmarłego  ś. p. Józefa  Łaskiego  z  ul. Hubala w Rzeczycy  będzie w poniedziałek o godz. 1300. Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.