niedziela, 19, listopad 2017 20:42
Vinaora Nivo Slider

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (8 października 2017 r.)

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
8 października 2017 r.

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 1600, a w niedzielę po Sumie.  Wszystkich parafian serdecznie zapraszam! 2. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

3. W poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową . Ten dzień na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie.

4. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Polecam życzliwości parafian tę specjalną zbiórkę do puszek.

5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę  podczas Mszy św. będą  przeznaczone   na inwestycje parafialne.

6. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: „Niedzieli” w której znajdziemy dodatek „Nowenna pompejańska”„ Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa Niedzielnego z płytą audiobookiem „Quo vadis ” cz. II oraz do  nabycia nowego kalendarza diecezji łowickiej na rok 2018.

7. Dzisiaj po Mszy o godz. 900 spotkanie dzieci I Komunijnych i ich rodziców
a kandydatów do bierzmowania w następną niedzielę o godz. 900.

8. Dziękujemy  nowożeńcom za  podarowanie kwiatów na ołtarze.  Na najbliższą niedzielę proszę o kwiaty mieszkańców ul. Mazowieckiej, Zielonej i Lipowej.

9. W piątek 13 października o godz. 1700 Nabożeństwo Fatimskie.

10. Zbiórka lektorów, ministrantów i kandydatów do liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o godz. 900.

11. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 27 czerwca do 4 lipca 2018 roku. Informacje na stronie internetowej i fb parafii.

12. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny.

13. W sobotę odbył się pogrzeb  ś. p.  Marka Jadczaka z Zawad.  Pogrzeb zmarłego  ś. p. Józefa  Łaskiego  z  ul. Hubala w Rzeczycy  będzie w poniedziałek o godz. 1300. Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie.