niedziela, 19, listopad 2017 20:43
Vinaora Nivo Slider

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (24 września 2017 r.)

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
24 września 2017 r.

1. Trwa Rok Narodowego Kongresu Trzeźwości. Rozpoczął się on Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu. Następnie przeżywaliśmy konferencję w Sejmie, Narodową Pielgrzymkę na Jasną Górę, wiele stacji kongresowych w sanktuariach, a w dniach 21 do 23 września odbywały się Centralne Uroczystości w Warszawie. Niedziela 24 września br. jest dniem modlitw o trzeźwość Narodu. Ważne wydarzenia dzisiejszego dnia to transmisja radiowa o godz. 900 Mszy św. z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie, a o godz. 1100 Msza św. dziękczynna za Narodowy Kongres Trzeźwości w Archikatedrze Warszawskiej. Natomiast w świątyniach całej Polski dzisiaj odprawiane są Msze św. dziękczynno – błagalne. U nas w tej intencji będzie sprawowana Suma o godz. 11.30. Będziemy dziękować Bogu za dokonane już dzieła i wynagradzać za grzechy pijaństwa i wszystkie grzechy z nim związane. Po Mszy św. nabożeństwo ekspiacyjno-błagalne przed Najświętszym Sakramentem.

2. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie lukrowana bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz.16.00 a w niedziele po Sumie. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

4. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach, wszak z początkiem października rozpoczyna się nowy rok akademicki.

5. Dziękuję za ofiary na inwestycje parafialne. Dzisiaj przed kościołem po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na pomoc rodzinie z Grotowic, która doświadczyła nieszczęścia pożaru w dniu 30 sierpnia.

6. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: „Niedzieli” „Gościa Niedzielnego” i do nabycia nowego kalendarza diecezji łowickiej na rok 2018.

7. Od października spotkania dzieci I Komunijnych i ich rodziców w drugie niedziele, a kandydatów do bierzmowania w trzecie niedziele każdego miesiąca.

8. Zapowiedzi :

• Jarosław Michał Piątkowski z Ulowa parafia Wyśmierzyce i Anastazja Miazga z Sadykierza, parafia Rzeczyca.

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić tutejszym duszpasterzom.

9. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 700 pod opieką ks. Marcina wyruszy z naszego kościoła piesza pielgrzymka do Studziannej na odpust ku czci św. Michała Archanioła.

10. Dziękuję Nowożeńcom za podarowanie kwiatów na ołtarze. Na najbliższą niedzielę proszę mieszkańców ul. Niskiej, Hubala, Słonecznej i Tomaszowskiej.

11. W sobotę o godz. 900 zbiórka ministrantów i lektorów.

12. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny. Zmarłego ś. p. Mariana Jaworskiego polecamy Bożemu miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.