Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

2.png6.png7.png3.png3.png2.png
Dzisiaj233
Wczoraj186
Ostatni tydzień1187
Ostatni miesiąc3436
Wszystkie267332

7
odwiedzających na stronie

sobota, 17, listopad 2018 21:11

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (17 września 2017 r.)

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
17 września 2017 r.

1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny, najpierw św. Jana Pawła II, a także papieża Benedykta XVI, a ostatnio papieża Franciszka, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

2. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

3. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem w scholii dziecięcej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, chórze parafialnym. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

4. Dzisiaj wspomnienie 78. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu. Prośmy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.

5. Dzisiaj zbiórka na tacę na inwestycje parafialne. W ostatnią niedzielę września zbiórka do puszek na pomoc pogorzelcom z Grotowic którzy doświadczyli nieszczęścia 30 sierpnia.

6. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: „Niedzieli” „Gościa Niedzielnego” i do nabycia nowego kalendarza diecezji łowickiej na rok 2018.

7. Spotkanie z ministrantami i kandydatami do liturgicznej służby ołtarza w sobotę 23 września o godz. 900

8. Zapowiedzi :

  • Sylwester Wojciech Przygoda z Rzeczycy i Monika Katarzyna Nagórka z parafi w Spale
  • Jarosław Michał Piątkowski z Ulowa parafia Wyśmierzyce i Anastazja Miazga z Sadykierza, parafia Rzeczyca.

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić tutejszym duszpasterzom.

9. W przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 700 pod opieką ks. Marcina wyruszy z naszego kościoła piesza pielgrzymka do Studziannej na odpust ku czci św. Michała Archanioła.

10. Dziękuję parafianom z ul. Długiej i Granicznej za podarowanie kwiatów na ołtarze.

11. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny. Zmarłego ś. p. Jana Sowika polecamy Bożemu miłosierdziu.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.