PBS Tomaszów Maz.
Filia w Rzeczycy

Dla przelewów z zagranicy:
Powiatowy Bank Spółdzielczy
w Tomaszowie Mazowieckim.
Filia w Rzeczycy.
BIC/SWIFT GBWCPLPP 03 8985 0004 0020 0212 2526 0001

sobota, 22, lipiec 2017 22:51
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (2 kwietnia 2017 r.)

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
2 kwietnia 2017 r.

1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

2. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.

3. Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Panem Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Pamiętajmy, że w tych świętych dniach Wielkiego Postu każdy gest solidarnej troski o bliźnich, także tej materialnej, ma szczególne znaczenie. Świat oczekuje dziś od chrześcijan wiarygodnego świadectwa komunii
i solidarności.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej podczas Mszy św. o godz. 700-900 i 1600. Po Mszy św. Droga Krzyżowa ulicami Rzeczycy.

5. Przyszła niedziela, 9 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Od Niedzieli Palmowej Msze św. o godz. 700-900 i 1130.

6. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: tygodników: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o spotkaniu aktora Cezarego Pazury z młodzieżą w hali sportowej naszego Gimnazjum, które zorganizowała Fundacja Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza.

7. Zapowiedź przedślubna :

• Piotr Rafał Anteczek z par. tutejszej i Aleksandra Karolina Adamiec z parafii Inowłódz.

8. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa.

9. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek 7 kwietnia od godz. 1000. Prosimy o zgłoszenia.

10. W poniedziałek odbyły się pogrzeby +Marianny Pardej i +Kazimierza Iskierki. Nie żyje +Andrzej Tulin z Brzegu. Dzień jego  pogrzebu nie został jeszcze ustalony. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.