Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap II: prace ratunkowe przy dachu, więźbie, stropie, murach,
wnętrzu i elewacji zewnętrznej dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

2.png2.png6.png0.png8.png4.png
Dzisiaj149
Wczoraj142
Ostatni tydzień525
Ostatni miesiąc5609
Wszystkie226084

3
odwiedzających na stronie

środa, 25, kwiecień 2018 22:22
Vinaora Nivo Slider

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (26 marca 2017 r.)

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
26 marca 2017 r.

1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2. Dzisiejsza niedziela przykrywa wspomnienie Dobrego Łotra. Jego kult rozpowszechnili franciszkanie, którzy przedstawiali go jako patrona skazanych na śmierć. Patronuje on również więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, proszącym o dobrą śmierć, pokutującym i nawróconym grzesznikom, a także skruszonym złodziejom. Wszyscy życiowo pogubieni zwracają się do niego o pomoc i wstawiennictwo, ponieważ jest on wzorem doskonałego żalu za grzechy. Wspomnienie Dobrego Łotra od 2009 roku obchodzimy w Kościele jako Dzień Modlitw za Więźniów. Od średniowiecza znane są dwie nowenny i litania do Dobrego Łotra. Może dzisiaj warto sięgnąć do tych modlitewnych tekstów.

3. Wielki Post, który przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Panem Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej miłosiernej miłości. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego: królestwa prawdy
i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej, w miejscach pracy i w całym społeczeństwie.

4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.00 oraz w Gorzkich Żalach w niedzielę po Sumie.

5. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritasu, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz ludziom doświadczonym klęskami żywiołowymi. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych i pozostawieni własnemu losowi.

6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Sercu Maryi – najlepszej z matek.

7. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: tygodników: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

8. Zapowiedzi przedślubne :

  • Michał Robert Szczur i Anna Wiśkowska oboje z Zawad, parafia Rzeczyca.
  • Paweł Władysław Osiński z Brzozowa i Patrycja Biniek z Gliny, oboje parafia Rzeczyca.
  • Mateusz Kępa z Sadykierza, parafia Rzeczyca i Katarzyna Magdalena Rzepecka z Gortatowic, parafia Sierzchowy.
  • Piotr Rafał Anteczek z parafii tutejszej i Aleksandra Karolina Adamiec z parafii Inowłódz.

9. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa.

10. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek 7 kwietnia. Prosimy o zgłoszenia.

11. W poniedziałek o godz. 11.00 pogrzeb +Marianny Pardej, a o godz. 14.00 +Kazimierza Iskierki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.