Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
PBS Tomaszów Maz.
Filia w Rzeczycy
03 8985 0004 0020 0212 2526 0001

Dla przelewów z zagranicy:
Powiatowy Bank Spółdzielczy
w Tomaszowie Mazowieckim.
Filia w Rzeczycy.
BIC/SWIFT GBWCPLPP 03 8985 0004 0020 0212 2526 0001

DRUK PRZELEWU
"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

1.png4.png1.png0.png2.png5.png
Dzisiaj29
Wczoraj345
Ostatni tydzień29
Ostatni miesiąc6403
Wszystkie141025

3
Online

poniedziałek, 24, lipiec 2017 02:48
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (19 marca 2017 r.)

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
19 marca 2017 r.

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej drodze krzyżowej o godz. 1600 i niedzielnych gorzkich żalach po Sumie. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

3. Przez cały Wielki Post trwa wielkopostna akcja trzeźwości. W tym roku trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały wśród świata żywą wiarą.

4. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież bł. Pius IX w 1870 roku ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, niepewności z powodu braku pracy i środków do godnego życia, warto zwracać się o pomoc do św. Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.

5. Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 700 – 900 i 1600. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.

6. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: tygodników: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

7. Zapowiedź przedślubna:

  • Michał Robert Szczur i Anna Wiśkowska oboje z Zawad, parafia Rzeczyca.
  • Paweł Władysław Osiński z Brzozowa i Patrycja Biniek z Gliny, oboje parafia Rzeczyca.
  • Mateusz Kępa z Sadykierza, parafia Rzeczyca i Katarzyna Magdalena Rzepecka z Gortatowic, parafia Sierzchowy.

8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 na plebani odbiór alb I Komunijnych.

9. Fundacja Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza w Rzeczycy zorganizowała w dniu wczorajszym dla naszej parafialnej scholi wyjazd do Telewizji Polskiej w Warszawie na plan filmowy serialu „rodzinka.pl".

10. Realizując cele statutowe Fundacja Centrum ks. Kitowicza w ramach cyklu „Sławni czytają „Opis obyczajów za panowania Augusta III zaprasza w najbliższy czwartek o godz. 1000 do hali sportowej w Rzeczycy na spotkanie z aktorem Cezarym Pazurą. Władzom Gminy dziękuję za bezpłatne użyczenie hali i Dyrekcji Gimnazjum za pomoc w organizacji wydarzenia.

11. Dziękuję wszystkim dorosłym, młodzieży i dzieciom za udział w rekolekcjach wielkopostnych w naszej Parafii.

12. W dniu 21 marca (wtorek) od godz. 800 w Przychodni Lekarskiej przy ul. Ks. J. Kitowicza 12 w Rzeczycy odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Bliższe informacje w Przychodni.

13. Zmarł +Stefan Rydz l. 89 z Rzeczycy. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 1200 Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2017.  Wszystkie prawa zastrzeżone.