Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap II: prace ratunkowe przy dachu, więźbie, stropie, murach,
wnętrzu i elewacji zewnętrznej dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

2.png3.png7.png5.png4.png9.png
Dzisiaj7
Wczoraj206
Ostatni tydzień1064
Ostatni miesiąc4650
Wszystkie237549

1
odwiedzających na stronie

sobota, 23, czerwiec 2018 00:48

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (19 marca 2017 r.)

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
19 marca 2017 r.

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej drodze krzyżowej o godz. 1600 i niedzielnych gorzkich żalach po Sumie. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

3. Przez cały Wielki Post trwa wielkopostna akcja trzeźwości. W tym roku trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały wśród świata żywą wiarą.

4. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież bł. Pius IX w 1870 roku ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, niepewności z powodu braku pracy i środków do godnego życia, warto zwracać się o pomoc do św. Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.

5. Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 700 – 900 i 1600. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.

6. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: tygodników: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

7. Zapowiedź przedślubna:

  • Michał Robert Szczur i Anna Wiśkowska oboje z Zawad, parafia Rzeczyca.
  • Paweł Władysław Osiński z Brzozowa i Patrycja Biniek z Gliny, oboje parafia Rzeczyca.
  • Mateusz Kępa z Sadykierza, parafia Rzeczyca i Katarzyna Magdalena Rzepecka z Gortatowic, parafia Sierzchowy.

8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 na plebani odbiór alb I Komunijnych.

9. Fundacja Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza w Rzeczycy zorganizowała w dniu wczorajszym dla naszej parafialnej scholi wyjazd do Telewizji Polskiej w Warszawie na plan filmowy serialu „rodzinka.pl".

10. Realizując cele statutowe Fundacja Centrum ks. Kitowicza w ramach cyklu „Sławni czytają „Opis obyczajów za panowania Augusta III zaprasza w najbliższy czwartek o godz. 1000 do hali sportowej w Rzeczycy na spotkanie z aktorem Cezarym Pazurą. Władzom Gminy dziękuję za bezpłatne użyczenie hali i Dyrekcji Gimnazjum za pomoc w organizacji wydarzenia.

11. Dziękuję wszystkim dorosłym, młodzieży i dzieciom za udział w rekolekcjach wielkopostnych w naszej Parafii.

12. W dniu 21 marca (wtorek) od godz. 800 w Przychodni Lekarskiej przy ul. Ks. J. Kitowicza 12 w Rzeczycy odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Bliższe informacje w Przychodni.

13. Zmarł +Stefan Rydz l. 89 z Rzeczycy. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 1200 Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.