PBS Tomaszów Maz.
Filia w Rzeczycy

Dla przelewów z zagranicy:
Powiatowy Bank Spółdzielczy
w Tomaszowie Mazowieckim.
Filia w Rzeczycy.
BIC/SWIFT GBWCPLPP 03 8985 0004 0020 0212 2526 0001

wtorek, 30, maj 2017 03:16
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (5 marca 2017 r.)

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
5 marca 2017 r.

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa papieża św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 1600 celebrujemy nabożeństwo drogi krzyżowej, a w niedziele po Sumie gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież, kandydatów do bierzmowania i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

4. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o
samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

5. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.

6. Rekolekcje dla dorosłych rozpoczniemy w II niedzielę Wielkiego Postu 12 marca. Nauki będzie głosił ks. Piotr Szlufik, salezjanin z Woźniakowa. Msze św. w niedzielę, poniedziałek i we wtorek o godz. 900 -1130 i 1800. Spowiedź we wtorek 14 marca.

7. Rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych i Gimnazjum w dniach 15, 16, 17 marca. Nauki o godz. 900 dla dzieci i o godz. 1030 dla młodzieży poprowadzi ks. Marcin Moks.

8. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: tygodników: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”.

9. Zapowiedź przedślubna:

• Krystian Bolek z par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej i Sara Bernadeta Piela z Łęgu, parafia tutejsza.
  • Grzegorz Andrzej Czech z par. św. Stanisława Bpa w Lewinie i Małgorzata Janicka z Sadykierza, parafia Rzeczyca.

10. Dzisiaj taca na budowę i remonty kościołów w diecezji łowickiej.

11. Polecamy Bożemu Miłosierdziu zmarłego +Stanisława Lipskiego l. 82 z Brzegu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.