Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap II: prace ratunkowe przy dachu, więźbie, stropie, murach,
wnętrzu i elewacji zewnętrznej dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

2.png3.png7.png5.png4.png9.png
Dzisiaj7
Wczoraj206
Ostatni tydzień1064
Ostatni miesiąc4650
Wszystkie237549

1
odwiedzających na stronie

sobota, 23, czerwiec 2018 00:49

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (26 lutego 2017 r.)

ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
26 lutego 2017 r.

1. W procesie budowania naszej wspólnoty z Panem Bogiem powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim. Właśnie niedziela jest dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy; jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego; jest głównym dniem celebrowania Eucharystii, ponieważ jest to dzień zmartwychwstania Pańskiego. Biorąc żywy i świadomy udział we Mszy Świętej, wskazujemy na żywotność naszej wiary, umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie.

2. W dniach od 26 lutego do 4 marca 2017 r. przeżywać będziemy jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Będziemy modlić się o “zachowanie abstynencji przez polskie rodziny, dawanie świadectwa życia trzeźwości przez kapłanów oraz za sprawujących władzę, aby przeciwstawiali się demoralizacji społeczeństwa i troszczyli się o trzeźwość. Kościół wzywa nas do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

3. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 1 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz.700 - 900 i 1800 . Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela gest ten był wyrazem wielkiego smutku, żałoby. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

4. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W Środę Popielcową przypada również święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Przyjdźmy do świątyni na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu, ofiarując ją w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem, dlatego w naszym kościele okazja do spowiedzi św. o godz. 700 – 900 i 1600. O godz. 1600 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W pierwszą sobotę prośmy Matkę Najświętszą o opiekę nad naszymi rodzinami.

7. W sobotę, 4 marca, w liturgii czcimy św. Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani rywalizacją w gromadzeniu doczesnego bogactwa. Władza i polityka jest dziełem Pana Boga, a odczytana jako powołanie może stać się też drogą do świętości. Ponieważ św. Kazimierz jest patronem naszych braci Litwinów, przez jego wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności Kościół i cały naród litewski.

8. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: tygodników „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego.

9. W ubiegłą niedzielę Ofiary na tacę przeznaczone na zapłacenie rachunku za energie elektryczna w kościele wyniosły 3063 zł. Serdecznie dziękuję.

10. Zapowiedź przedślubna:

  • Krystian Bolek z par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej i Sara Bernadeta Piela z Łęgu, parafia tutejsza.

11. Gorzkie Żale w każdą niedziele okresu wielkopostnego po Sumie.

12. Rekolekcje dla dorosłych rozpoczniemy w II niedzielę Wielkiego Postu 12 marca. Nauki będzie głosił ks. Piotr Szlufik , salezjanin z Woźniakowa. Msze św. w niedzielę, poniedziałek i we wtorek o godz. 900-1130 i 1800. Spowiedź we wtorek 14 marca.

13. Rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych i Gimnazjum w dniach 15, 16, 17 marca. Nauki o godz. 900 dla dzieci i o godz. 1030 dla młodzieży poprowadzi ks. Marcin Moks.

14. W przyszłą niedzielę taca na budowę i remonty kościołów w diecezji łowickiej.

15. Organizujemy w sobotę 4 marca wyjazd do Skierniewic na IV Diecezjalny Dzień Kobiet. Zbiórka pań przy kościele o godz. 800. Powrót o godz. 1700. Program w gablocie.

16. Polecamy Bożemu Miłosierdziu zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu:. + Marty Krajewskiej, +Hanny Pacholczyk i + Reginy Socha. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.