sobota, 25, listopad 2017 02:52
Vinaora Nivo Slider

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (19 lutego 2017 r.)

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
19 lutego 2017 r.

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2. W tym tygodniu, w środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu, ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

3. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: tygodników „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego”. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o tajemnicy Medjugoria. Polski biskup został specjalnym wysłannikiem papieża Franciszka do tego miejsca, aby ocenić sytuacje duszpasterską.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 i nauka dla kandydatów do bierzmowania.

5. Rachunek za energie elektryczną z kościoła parafialnego jest na kwotę 5.104,49 ( pięć tysięcy sto cztery złote 49/100). Ofiary na tacę podczas dzisiejszych Mszy św. są przeznaczone na ten cel.

6. Jednym z największych wyzwań, przed jakim stoi Kościół i nasza ojczyzna, jest ochrona trzeźwości. W niedzielę 26 lutego br. rozpocznie się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, którego hasło brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu". Jest on wyjątkową szansą na zjednoczenie działań wszystkich Polaków. Każdy z nas może i powinien wnieść osobisty wkład w przygotowanie i przebieg Kongresu poprzez modlitwę, czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa. Wyjątkowo cennym darem jest dar abstynencji w roku Kongresu Trzeźwości. Niech nasza postawa i zaangażowanie w to dzieło, z pomocą łaski Bożej, przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła i całej naszej ojczyzny.

7. Niech Dobry Bóg otacza Was swoim Błogosławieństwem, Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.

8. Polecamy Bożemu Miłosierdziu zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu: +Zbigniewa Witkowskiego i + Antoniny Grzyb. Zmarły +Marta Krajewska z d. Kościecha l. 84. Pogrzeb we wtorek godz. 1400 oraz +Hanna Pacholczyk, żona Stefana l. 68 Pogrzeb w środę o godz. 1200. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.