Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap II: prace ratunkowe przy dachu, więźbie, stropie, murach,
wnętrzu i elewacji zewnętrznej dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

2.png2.png6.png0.png8.png4.png
Dzisiaj149
Wczoraj142
Ostatni tydzień525
Ostatni miesiąc5609
Wszystkie226084

3
odwiedzających na stronie

środa, 25, kwiecień 2018 22:23
Vinaora Nivo Slider

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (12 lutego 2017 r.)

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
12 lutego 2017 r.

1. Tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości. Nie będziemy jej mieli, jeśli nie ugruntujemy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

2. W najbliższy wtorek, 14 lutego, przypada święto św. św. Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa. Ci urodzeni w Cesarstwie Wschodnim bracia, bardzo wykształceni, znający różne języki z hebrajskim, syryjskim i łaciną włącznie, piastujący różne godności kościelne, podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do kraju Chazarów na Krymie, do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański pisany alfabetem greckim (głagolicę). Cyryl przetłumaczył Pismo Święte na język staro-cerkiewno-słowiański. Tym językiem nadal posługuje się kilkadziesiąt milionów braci prawosławnych i kilka milionów grekokatolików. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku papież św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta.

3. Święto Cyryla i Metodego jest Dniem Modlitwy za Narody Słowiańskie. Pamiętajmy, że Kościół jest jeden, choć od wieków gromadzi rozmaite narody, tradycje i obrządki. Jako chrześcijanie, jesteśmy budowniczymi jedności, choćby poprzez codziennie kierowaną do Pana Boga prośbę o pokój na świecie, ład moralny, o zgodę między narodami i swobodę głoszenia Chrystusowej Ewangelii.

4. Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył,
i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

5. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: tygodników „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”. W Gościu min artykuł „Krzywda alimentacyjna”- unikanie płacenia alimentów to ciężki grzech. Popełnia go w Polsce aż 300 tysięcy rodziców.

6. Dzisiaj o godz. 900 i nauka dla dzieci I Komunijnych.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 900 nauka dla kandydatów do bierzmowania.

8. Zapowiedź przedślubna: Hubert Zenon Kołodziejczyk z Rzeczycy i Justyna Anna Dolecińska z par. Wójcin.

9. Mamy do zapłacenia rachunek za energie elektryczną z kościoła parafialnego na kwotę 5.104,49 ( pięć tysięcy sto cztery złote 49/100). Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę na ten cel.

10. Niech Dobry Bóg otacza Was swoim Błogosławieństwem, Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.

11. Zmarł + Zbigniew Witkowski z Łodzi. Pogrzeb w Rzeczycy w czwartek godz. 1300.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.