PBS Tomaszów Maz.
Filia w Rzeczycy

Dla przelewów z zagranicy:
Powiatowy Bank Spółdzielczy
w Tomaszowie Mazowieckim.
Filia w Rzeczycy.
BIC/SWIFT GBWCPLPP 03 8985 0004 0020 0212 2526 0001

Wszystkie131957

piątek, 23, czerwiec 2017 19:06
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (18 czerwca 2017 r.)

JEDENASTA NIEDZIELA  W CIĄGU ROKU
18 czerwca 2017 r.

1. Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

2. We wtorek, 20 czerwca, przypada ustanowiony przez ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem, ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. Ten dzień ma upamiętnić ich odwagę i siłę, ich tęsknotę za rodzinną ziemią i za bliskimi. Również w naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.

3. W czwartek zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała. Po procesji obrzęd błogosławieństwa wianków.

4. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Eucharystii o godz. 700, 900 i 1800 będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji i w całym Kościele powszechnym. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

5. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

6. Dzieci i młodzież kończą rok szkolny. Msza św. 23 czerwca o godz. 800. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.

7. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością. Wpatrując się we wzór św. Jana Chrzciciela, prosząc go o siłę, kroczmy przez naszą codzienność w obecności Pana Boga. Msze Święte o godz. 700, 900 i 1800.

8. Dziękuję za liczny udział w Uroczystości Bożego Ciała i przygotowanie tradycyjnych ołtarzy na procesję :przy Ośrodku Zdrowia – mieszkańcom Brzegu, przy OSP – Strażakom, ich rodzinom i okolicznym mieszkańcom, w parku – mieszkańcom ul. Zacisze, Łąkowa, Graniczna, przy kościele mieszkańcom Bobrowca. Podziękowania składam asyście strażakom , młodzieży strażackiej harcerzom, bielankom,, chórowi parafialnemu, gminnej orkiestrze, ministrantom, wszystkim dzieciom I komunijnym.

9. Zachęcam do nabycia katolickiej prasy: tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” W nowym „Małym Gościu Niedzielnym”. Dodatek: najnowsza płyta zespołu Arki Noego.

10. Zapowiedzi:

• Sebastian Socha z Brzozowa, parafia Rzeczyca i Marlena Sowik z Gapinina, parafia Poświętne,
  • Paweł Mariusz Wójciak z parafii tutejszej i Małgorzata Iwona Pecyna z par. Lubochnia,
  • Paweł Krzysztof Jędrzejczyk z par. Lubania i Paulina Jadczak z parafii tut.

11. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na wyjątkowy koncert Mietka Szcześniaka z zespołem w najbliższą niedzielę 25 czerwca o godz. 1800. Wstęp wolny!

12. Z okazji 100 rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie z naszej parafii została zorganizowana pielgrzymka do Portugalii i do Grobu Św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela w Hiszpanii w dniach 28 czerwca - 5 lipca. Zbiórka uczestników pielgrzymki w dniu odlotu o godz. 945 przed kościołem. Wspólnie udamy się na lotnisko.

13. Proszę parafian z Brzozowa o podarowanie kwiatów do dekoracji ołtarzy w kościele na najbliższą niedzielę.

14. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Domu Ojca: + Helena Maciejewska +Antoni Heleniak. Zmarła + Joanna Rusek. Pogrzeb 21 czerwca o godz. 1200 w Starych Babicach. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.