Wszystkie242035

poniedziałek, 16, lipiec 2018 08:18

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (8 lipca 2018 r.)

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
8 lipca 2018 r.

1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

2. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.

3. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

4. Zapowiedź przedślubna:

• Jacek Tomasz Zelek z parafii Skrzyszów i Ewa Bigos z parafii Rzeczyca.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O przeszkodach kanonicznych należy powiadomić parafię narzeczonych.

5. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne.

6. W piątek 13 lipca o godz. 1800 Msza święta i Nabożeństwo Fatimskie z procesją światła.

7. W przyszłą niedzielę kolejna taca na koszty renowacji zabytkowej drewnianej rzeźby Madonny.

8. Dziękujemy mieszkańcom z ulicy Nowej i Piaskowej za kwiaty na ołtarzach. Na najbliższą niedzielę prosimy o dekoracje ołtarzy mieszkańców z ks. Kitowicza.

9. Wczoraj odbył się pogrzeb: ś. p. Ryszarda Kotela. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie !

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwości ze strony najbliższych.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.