PBS Tomaszów Maz.
Filia w Rzeczycy

Dla przelewów z zagranicy:
Powiatowy Bank Spółdzielczy
w Tomaszowie Mazowieckim.
Filia w Rzeczycy.
BIC/SWIFT GBWCPLPP 03 8985 0004 0020 0212 2526 0001

piątek, 26, maj 2017 12:59
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (21 maja 2017 r.)

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY
21 maja 2017 r.

1. Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.

2. Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

3. We wtorek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele wydarzeń, kiedy doświadczyliśmy Jej wyraźnej opieki.

4. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanowił, że dzień 24 maja będzie poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

5. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.

6. Zachęcam do nabycia katolickiej prasy: tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” „Mały Gość Niedzielny”.

7. Przygotowania do I Komunii świętej w poniedziałek, środę , czwartek i piątek o godz. 1600. Uroczystość I Komunii świętej 4 czerwca o godz. 1130.

8. Zapowiedź przedślubna:

• Bartłomiej Szczepan Świderek z Brzozowa, parafia tutejsza i Aleksandra Wójciak z parafii Lubochnia.

Jeżeli ktoś zna przeszkody, dla których małżeństwo nie mogłoby być ważnie zawarte proszony jest o powiadomienie Parafii.

9. IV Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet „W szkole u Miriam” 27 maja w Szymanowie w Sanktuarium Pani Jazłowieckiej. W programie część modlitewno-wykładowa, Eucharystia, Nabożeństwo Zawierzenia, Różańcowe i koncert artystki Antoniny Krzysztoń. Zapraszają organizatorzy: Gość Niedzielny, Siostry Apostolinki, Niepokalanki, klasztor Niepokalanów. Szczegóły na: lowicz.gosc.pl

10. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 nauka dla kandydatów do bierzmowania. Egzamin kandydatów w sobotę 27 maja o godz. 10.Uroczystość bierzmowania 16 czerwca o godz. 1800.

11. Msza św. w Kawęczynie dzisiaj o godz. 1800.

12. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na KUL (Katolicki Uniwersytet Lubelski).

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, znany z niezwykłej dobroci doradca papieży, założyciel Bractwa Trójcy Świętej, kapłańskiej kongregacji księży filipinów, a co ważne dla nas, Polaków, założyciel Kolegium Polskiego w Rzymie (wspomnienie obowiązkowe).