wtorek, 22, sierpień 2017 11:08
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Liturgia z Gościem Niedzielnym

1. Dla chrześcijanina nie istnieje sytuacja, w której można popaść w rozpacz
    U ludzi to niemożliwe, lecz u Boga wszystko jest możliwe. Mt 19, 26
  2. Tak niewiele trzeba, aby osiągnąć zbawienie
    Jezus mu odpowiedział: »Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie«. Gdy młodzieniec usłyszał te słowa, odszedł zasmucony. (Mt 19,21-22)
  3. Nie wolno się zniechęcać
    Co to zdjęcie ma wspólnego z dzisiejszą Ewangelią? Dialog Pana Jezusa z kobietą wydaje się szorstki, trudny. Poprzeczka jest jakby za wysoko ustawiona. A jednak kobieta kananejska nie rezygnuje, próbuje, prosi Jezusa wytrwale o zdrowie dla córki. „O niewiasto, wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak pragniesz!” (Mt 15,28). – mówi w końcu Pan. Jej święty upór zostaje nagrodzony. Warto próbować wytrwale. A nie domagać się obniżenia poprzeczki.
  4. Niebieskie paszporty
  5. Biblijne multi-kulti
    Wobec fali imigrantów, emigrantów i uchodźców, jaka dociera na nasz kontynent, żywe jest pytanie o to, czy w tym nurcie uda nam się uchronić naszą tożsamość.
  6. Ostatni gest miłosierdzia
  7. Świeckim okiem
    „Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko nękana przez złego ducha”. Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem. Mt 15,22-23
  8. Gdy uczeń przestaje być dzieckiem
    Wtedy przyniesiono Mu dzieci, aby włożył na nie ręce i modlił się za nie. Mt 19,13
  9. Kim jest ten Jezus, że na takie odstępstwa sobie pozwala?
    Wtedy przystąpili do Niego faryzeusze, chcąc Go wystawić na próbę, i zadali Mu pytanie: „Czy wolno oddalić swoją żonę z jakiegokolwiek powodu?”. Mt 19,3
  10. Właśnie to otwiera niebo
    Pan ulitował się nad owym sługą, uwolnił go i dług mu darował. Mt 18,27