Wszystkie242037

poniedziałek, 16, lipiec 2018 08:23

Liturgia z Gościem Niedzielnym

1. Czy Bóg, który jest miłością, może dzielić ludzi?
    Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Mt 10,38
  2. Czy św. Paweł śpiewał?
    W żadnym z listów Apostoła Narodów nie dowiemy się o tym, by miał śpiewać, ale niejednokrotnie do śpiewu nakłaniał.
  3. Świeckim okiem
    „Z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa (...)”. Ef 1,5
  4. Idź sobie, uciekaj, a u nas nie prorokuj!
    Odrzucenie i pogarda są wpisane w urząd proroka. Nie z powodu jego zalet czy wad, ale ze względu na ciężar gatunkowy słowa Boga, które przekazuje. Prorocy byli głosem sumienia w Izraelu. Ukazywali Izraelitom bezlitośnie prawdę o tym, jak wygląda ich sytuacja przed Bogiem, jakiego nawrócenia Bóg od nich żąda i co ich czeka, gdy zlekceważą Jego przestrogi.
  5. Poczekamy, zobaczymy
    Nie szarp się, nie wykonuj żadnych gwałtownych ruchów. Zaufaj, bądź wierny, czekaj, a spotkasz łaskę. To obietnica samego Boga. W Psalmie 85 zapewnia nas, że: „Łaska i wierność spotkają się z sobą, ucałują się sprawiedliwość i pokój. Pan sam szczęściem obdarzy, a nasza ziemia wyda swój owoc” (Ps 85,12). Po jałowym czasie zimy i wiosennego wzrostu nadchodzi czas owocowania.
  6. Dobro jest zadziorne
    Zanim Jezus zaczął ich rozsyłać, najpierw przywołał ich do siebie. To ważne.
  7. Milcząca apostazja
    Do każdego więc, kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Mt 10,32
  8. Jezus nie zachęca nas do naiwności
    Bądźcie roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie. Mt 10,16b
  9. A resztą Ty, Jezu, się zajmij
    Idźcie i głoście. Mt 10,7
  10. Społeczeństwo Europy potrzebuje takich Bożych szaleńców
    I każdy, kto dla mego imienia opuści dom, braci lub siostry, ojca lub matkę, dzieci lub pole, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne odziedziczy. Mt 19,29
Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.