czwartek, 14, grudzień 2017 03:34
Vinaora Nivo Slider

Nauki przedmałżeńskie

Przygotowanie do małżeństwa (nauki przedmałżeńskie) w parafii Rzeczyca.

Kurs przedmałżeński prowadzony w naszej parafii czyli wymagane przed ślubem kościelnym nauki przedślubne dla narzeczonych, ma postać weekendowego spotkania w soboty od godz. 18-20. Nauki skierowane są szczególnie do osób, którym z powodu pracy lub innych obowiązków trudno jest systematycznie uczęszczać na innego rodzaju kursy.

Początek spotkań sobota 12 listopada. Zakończenie 10 grudnia 2016.
Zajęcia prowadzone są przez psychologa rodzinnego i kapłana. Jest to przede wszystkim okazja do refleksji nad powołaniem do życia małżeńskiego i rodzinnego oraz przypomnienie podstawowych prawd naszej wiary. Chętni mogą również skorzystać z indywidualnej rozmowy na temat rozeznawania powołania i konkretnych problemów życia małżeńskiego i duchowego.

Kurs przedmałżeński to jeden z obowiązkowych elementów przygotowania do małżeństwa dla narzeczonych, chcących zawrzeć sakramentalny związek. Wierzymy, że katechezy przedślubne nie muszą jednak być przykrą uciążliwością, ale okazją do lepszego poznania siebie nawzajem i pogłębienia swojej wiary. Tematyka spotkań obejmuje zarówno zagadnienia teologiczne, jak i psychologiczne, czy medyczne, ale przede wszystkim jest próbą podzielenia się doświadczeniem budowania związku małżeńskiego i rodziny oraz nieustannego rozwijania się w wierze.

Prosimy o zgłoszenia osobiście, lub na adres: