wtorek, 17, październik 2017 11:29
Vinaora Nivo Slider

Kolędowanie po góralsku

Koncerty kolęd w kościele pod wezwaniem świętej Katarzyny w Rzeczycy, to już tradycja wielu lat. W niedzielę 19 stycznia podczas Mszy św. o godz. 9.00 i po Eucharystii usłyszymy góralskie dźwięki znakomitej Folk Kapeli „Hora”.

„Hora” (góra), to zespół muzyczny, który tworzą Górale z Beskidów oraz ze Słowacji. Muzycy Hory grają na skrzypcach, altówce, cymbałach węgierskich oraz kontrabasie.

Grupa ma w swoim repertuarze utwory z różnych stron Karpat, m.in. muzykę góralską z regionu Beskidu Żywieckiego, Beskidu Śląskiego, Podhala, a również utwory inspirowane muzyką słowacką, węgierską, rumuńską, bałkańską. Zespół bardzo dużo koncertuje w kraju i za granicą. Ma w swoim dorobku koncerty u boku największych polskich artystów, festiwale, a także wielkie koncerty charytatywne. Na koncert w kościele w Rzeczycy „Hora” przygotowała tradycyjne kolędy polskie, pastorałki góralskie, a także kolędy słowackie. Niezwykłym instrumentalnym dopełnieniem będą zabytkowe węgierskie cymbały, które ze względu na swoje gabaryty, już coraz rzadziej towarzyszą muzykom.

Na koncert zaprasza proboszcz parafii ks. Henryk Linarcik.