Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

wtorek, 18, wrzesień 2018 15:44

Zaproszenie na koncert z okazji Święta 11 listopada

Aby uświetnić ten dzień, chciałem spędzić go wspólnie z Wami, Moi Drodzy, dlatego nie miałem wątpliwości, że przedsięwzięcie artystyczne będzie najlepszym czasem. A jeśli tak, to tylko najlepsi i najwyborniejsi artyści, mistrzowie piosenki mogą zaznaczyć wagę tego Święta.

Hej, hej ułani…” – to zarówno początkowe słowa refrenu jednej z piosenek patriotycznych, jak i tytuł programu dzisiejszego koncertu. Aranżerem wszystkich utworów będzie Włodzimierz Korcz, znakomity pianista i jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów, a wykonawcami Alicja Majewska, oraz Strzyżowski Chór Kameralny pod dyrekcją Grzegorza Oliwy. Piękne, polskie pieśni i piosenki patriotyczne, powstałe w różnych momentach walki narodu polskiego o niepodległość, a zaaranżowane w artystycznie ciekawy sposób. W repertuarze m.in. „Modlitwa obozowa", „Przybyli ułani pod okienko", „Maki", „Żeby Polska była Polską". Usłyszymy także:  Odkryjemy miłość nieznaną, Jeszcze się ten żagiel bieli, Być kobietą – nieśmiertelne przeboje Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza ,które zachwycają do dziś melodyjnością, lekkością, pełnym pasji wykonaniem. Wywołują nie tylko wspomnienia, bo jako klasyka polskiej piosenki estradowej cieszą się dziś równie wielką popularnością, co kiedyś. Alicja Majewska była związana z zespołem Partita. Występowała w warszawskim Teatrze na Targówku, koncertowała w wielu krajach Europy, Azji i Ameryki. Jest laureatką licznych nagród na międzynarodowych festiwalach. Stale współpracuje z Włodzimierzem Korczem, doskonałym pianistą oraz jednym z najbardziej znanych kompozytorów piosenki polskiej, autorem wielu przebojów estradowych, muzyki filmowej, oratoriów, muzyki teatralnej.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.